Ne. 16. jún 2024

SportMag.sk

Magazín o športe a na lifestyle témy

Nenáročné športy, ktoré vám pomôžu vyformovať postavu a zhodiť nadbytočné kilá

2 min čítania

Nie každý z nás je typom, ktorý by chodil každý deň do fitness centra a dvíhal tam ťažké váhy na to, aby si vyformoval postavu alebo zhodil pár kíl. Takýto ľudia si musia hľadať alternatívy, ktoré budú aspoň približne rovnako účinné, no bude ich to baviť. Našťastie sú aj také možnosti a vy ich môžete začať praktikovať kedykoľvek. Tento článok bude prospešný aj pre tých, ktorí chudnutie už skúšali, no úplne im to nevyšlo. Vždy je to o tom, či vás to baví alebo nie.

Nenáročné športy, ktoré vám pomôžu vyformovať postavu a zhodiť nadbytočné kilá (Foto: pixabay.com)

Prechádzanie, túry alebo beh

Toto je ten najjednoduchší pohyb, ktorý môžete vykonávať. Pre telo je prirodzený, takže ani nie sú priveľmi namáhavé. Dlhšie prechádzky praktizujeme asi viacerí z nás a pravdepodobne ani netušíte, ako je tento pohyb prospešný. Zlepšuje to činnosť srdca, obehový systém a, samozrejme, dopomáha k chudnutiu. Je pravda, že k turistike si musíte vytvoriť vzťah na to, aby vás to bavilo, no kým to nevyskúšate, tak neviete. A beh je už pre pokročilejších, ktorí chcú chudnúť rýchlejšie a beh naozaj milujú.

Skupinové športy

Zábava, pri ktorej ani nezbadáte, že vykonávate šport a posúva vás to k vašej vysnenej postave. Skupinové športy sú ideálne na budovanie vzťahov, vyplnenie voľného času a tiež tvarovanie postavy. Môžete sa zapísať na profesionálne skupinové športy alebo zavolať kamarátov a ísť si niečo zahrať spoločné. Či už to je futbal, basketbal, volejbal, bedminton alebo hokej. Znovu, treba nájsť presný typ športu, ktorý vám bude  vyhovovať a zároveň sa naň budete každý raz tešiť.

Netradičné športy

A čo tak vyskúšať niečo, o čom ste možno ešte ani nepočuli alebo nie je úplne bežné ich vykonávať. Aj na takéto športy nájdete kurzy a hodiny, hlavne ak bývate vo väčších mestách. Čoraz väčšej obľube sa momentálne teší napríklad pre ženy poledance alebo fly joga. V lete je pre mužov alebo ženy ideálny paddle boarding alebo surfing. Výber je len na vás a skúste sa na internete popozerať, aké máte možnosti vo vašom okolí.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!