So. 25. máj 2024

SportMag.sk

Magazín o športe a na lifestyle témy

Individuálny prístup k výživovým doplnkom: Ako si vybrať doplnky stravy podľa svojich cieľov a potrieb

3 min čítania

K výživovým doplnkám je nevyhnutné pristupovať s individuálnym prístupom a prihliadnutím na osobité ciele, požiadavky a potreby. Aké sú vaše možnosti? Aj to sa dočítate v tomto článku.

Individuálny prístup k výživovým doplnkom: Ako si vybrať doplnky stravy podľa svojich cieľov a potrieb
(zdroj: unsplash.com)

Výber výživových doplnkov môže byť veľmi dôležitý pre dosiahnutie vašich cieľov. Športová výživa by sa dala rozdeliť do niekoľkých podskupín v závislosti od toho, aké sú vaše ciele a potreby.

Napríklad ak máte záujem o zvýšenie svalovej hmoty a sily, mohli by vás zaujímať proteíny. Chcete zlepšiť svoj športový výkon? Čo tak použiť predtréningovku? Alebo ste sa rozhodli pre odbúravanie tukov a znižovanie hmotnosti? V každom prípade čítajte ďalej a rozhodnite sa podľa svojich individuálnych potrieb.

Zvýšenie svalovej hmoty a sily: Proteín je tu pre vás

Existuje veľa doplnkov, ktoré môžu pomôcť zvýšiť silu a podporovať rast svalovej hmoty. Za jeden z najúčinnejších sa zvyčajne považuje práve proteín.

Proteíny alebo bielkoviny sú základnou stavebnou jednotkou svalov, bez ktorých nie sme schopní vytvoriť, ale ani udržať si svaly. Je ťažké určiť, ktorý proteín je najlepší, ale medzi najobľúbenejšie určite patrí srvátkový proteín, ktorý sa získava z mlieka, je ľahko stráviteľný a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny.

Pokiaľ však trpíte laktózovou intoleranciou alebo chcete znížiť spotrebu živočíšnych produktov, mohol by vás zaujímať vegánsky proteín. Medzi ich výhody patrí napríklad všeobecne lepšia stráviteľnosť, bohatý obsah vlákniny a v prípade bielkovín z konopných semien aj obsah zdravých tukov.

Odbúravanie tukov a znižovanie hmotnosti: Pomôcť môžu spaľovače tukov

Spaľovače tukov môžu pomôcť nášmu telu zvýšiť oxidáciu tukov počas tréningu, potlačiť chuť do jedla alebo tiež zrýchliť metabolizmus. Môžeme ich rozdeliť na jednoduché a komplexné. Jednoduché zvyčajne obsahujú len jednu látku, napríklad kofeín, ktorý pomáha zvyšovať rýchlosť metabolizmu. Komplexné obsahujú viac látok a pôsobia synergicky, takže sa navzájom dopĺňajú. Napríklad L-karnitín, a synefrín, ktoré ovplyňujú spaľovanie a odbúravanie tukov. Samozrejme, že spaľovače tukov nebudú fungovať samospásne a pre želaný efekt je vždy nevyhnutné používať ich ako doplnok perfektného tréningu a vhodnej diéty.

Zlepšenie športového výkonu: Čas na predtréningovku

Výživové doplnky známe aj ako predtréningovky, sú produkty, ktoré sú určené na zvýšenie výkonu a energie počas tréningu. Pri predtréningovkách môžeme na rozdiel od iných výživových doplnkov takmer okamžite pozorovať zvýšenie energie, lepšie sústredenie a prekrvenie svalov. Pomáha tiež s lepším zásobovaním svalov živinami a v neposlednom rade zlepšuje vytrvalosť a znížuje pocit únavy, čím nám pomáha k lepšiemu tréningu a celkovému športovému výkonu.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!