Ne. 16. jún 2024

SportMag.sk

Magazín o športe a na lifestyle témy

Čomu sa vyhnúť po tréningu či cvičení? Poznáme výsledky štúdie

2 min čítania

Výskumní pracovníci testovali osem zdravých mužov, ktorí sa dva dni pred každým testom zdržiavali konzumácie alkoholu a namáhavej fyzickej aktivity a večer pred testom mali pôst.

Na ďalší deň im odobrali krv a potom všetci dostali proteínový nápoj. Po konzumácii štyria muži ostali sedieť, zatiaľ čo ďalší štyria sa uložili do postele. Všetkým účastníkom bola odoberaná krv každých 15 minút počas nasledujúcich 4 hodín. Tento test sa opakoval jedenkrát denne počas 14 dní.

Na konci štúdie dospeli výskumníci k záveru, že muži, ktorí boli v polohe ležmo mali výrazne nižšie koncentrácie EAA v krvi ako účastníci vo vzpriamených pozíciách. Ak uprednostňujete silový tréning, toto je pre vás dôležité, pretože po tréningu v takzvanom „anabolickom okne“ kedy dochádza k oprave a rastu svalov, je dôležité koľko dotyčný prijal správnych živín. Všetko potrebné kúpite online, využite aj zľavový kód DrMax a ušetrite pri nákupe ešte viac.

Ak sa pýtate prečo je to tak, tak výskumní pracovníci poukázali na zverejnené štúdie počítačového modelovanie, ktoré ukázali, aké ťažké je, aby obsah žalúdka pokračoval v pohybe tráviacim traktom počas ležania.

Nie je rozumné si myslieť, že po náročnom tréningu robíte svojmu telu láskavosť tým, že budete ležať a popíjať si svoj proteínový kokteil, zatiaľ čo vaše telo bude relaxovať a absorbovať všetku tú dobrotu. Preto odolajte tomuto pokušeniu aspoň kým sa vaše anabolické okno neuzavrie. Nezabúdajte, že základom je dobrá zdravotná poisťovňa.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!