So. 25. máj 2024

SportMag.sk

Magazín o športe a na lifestyle témy

Štúdie hovoria jednoznačne! Po cvičení sú pre telo potrebné bielkoviny

2 min čítania

Váš organizmus potrebuje po cvičení bielkoviny, aby proces regenerácie prebehol efektívne. V prípade, že si po tréningu ľahnete a telu nedodáte potrebné živiny, proces regenerácie svalovej hmoty môže byť narušený a vy môžete prísť o svalovú hmotu.

Prísun proteínov vás po náročnom tréningu výrazne postaví na nohy. Možno sa spoliehate na poctivý oddych na pohovke, no skôr ako si urobíte príliš veľké pohodlie, čítajte ďalej.

V prípade, že máte ze sebou náročný tréning, tak viete, že konzumovať bielkoviny je potrebné, aby ste získali esenciálne aminokyseliny (EAA). Najmä však leucín, ktorý slúži na obnovu a rast svalov. Nedávno holandskí vedci zistili, dôvod, čo znižuje množstvo EAA, ktoré je potrebné pre svalové tkanivo v „anabolickom okne“ po tréningu.

Na začiatku štúdie výskumníci zvážili ďalšie faktory, ktoré môžu znížiť absorpciu EAA. Formy bielkovín zohrávajú veľkú úlohu – napríklad: stráviteľná srvátka dostáva viac EAA do svalov ako pomalšie trávenie kazeínu.

Absorpcia závisí aj od toho, kedy sa konzumuje jedlo, koľko ho skonzumujete, koľko vaše jedlo obsahuje EAA, aké má jedlo zloženie, ako sa pripravuje a aj to ako sa žuje. Všetky tieto faktory sú schopné ovplyvňovať absorpciu EAA. Cieľom štúdie bolo zistiť, či niečo také jednoduché ako pozícia tela môže ovplyvniť tento proces.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!