Ne. 14. júl 2024

SportMag.sk

Magazín o športe a na lifestyle témy

Ako cvičiť na stacionárnom bicykli, aby ste spálili čo najviac kalórií

2 min čítania

Stacionárny bicykel patrí k tým najobľúbenejším strojom na cvičenie do domácnosti. Nie je tak nákladný, cvičiť môžete za každého počasia a spálite množstvo kalórií. Aj tento stroj vyžaduje, aby ste na ňom cvičili správne. Aké sú benefity cvičenia na stacionárnom bicykli a ako postupne zlepšovať svoje tréningy?

Ako cvičiť na stacionárnom bicykli, aby ste spálili čo najviac kalórií (Foto: unsplash.com)

Cvičenie na stacionárnom bicykli

Na začiatku sa vám môže zdať, že toto cvičenie je príliš namáhavé. No netreba začínať príliš rýchlo, zvoľte postupné tempo. Pravidelne zvyšujte záťaž aj intenzitu. Cvičenie na stacionárnom bicykli má pre naše telo množstvo benefitov – posilňuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje celkovú kondíciu a dokáže rysovať postavu, keďže sú namáhané svaly na celom tele. Ľudia s chronickým ochorením pľúc alebo astmou si môžu zlepšiť svoje príznaky. Bicyklovanie je aeróbne cvičenie a dôležitým faktorom je tepová frekvencia. Odporúčame začať s cvičením aspoň 20 minút denne, na nižšej záťaži.

Správna technika

Ako správne cvičiť na tomto stroji? Ukážeme vám to krok po kroku. Najprv si naštudujte návod od výrobcu. Zistíte tak, ako si bicykel čo najlepšie prispôsobiť, ktoré všetky funkcie má a na čo jednotlivé tlačidlá slúžia. Ak ste začiatočník, tak sa zamerajte na dlhší a menej intenzívny tréning. Pri cvičení dávajte pozor na techniku – môžete požiadať inštruktora, aby vám bicykel nastavil alebo si pozrite videá online.

Riadidlá by mali byť nastavené tak, aby ste mali vystretý chrbát a pri sedení sa cítili pohodlne. Cítite sa, že je cvičenie nekonečné? Zapnite si k tomu váš obľúbený seriál alebo dynamickú hudbu. Pre pokročilých je dobré vyskúšať rôzne pohybové zostavy, ktoré môžete pridať k bicyklovaniu. Pred tréningom odporúčame ponaťahovať sa, aby nedošlo k zraneniu.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-rotoped/

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!