Ne. 16. jún 2024

SportMag.sk

Magazín o športe a na lifestyle témy

Posilňovanie rúk a chrbta – sú na to potrebné činky a závažia?

2 min čítania

Každý z nás túži mať vyšportovanú postavu. Preto sa snažíme čo najviac hýbať a skúšať rôzne športy. Hovorí sa, že keď chcete mať vyrysované a pevné ruky, tak musíte používať ťažké váhy. Niektorí z nás ale nechcú investovať do takéhoto vybavenia na doma alebo permanentky do fitness centra. Dajú sa vybudovať svaly na rukách aj bez činiek a závaží? Ak áno, tak ako?

Posilňovanie rúk a chrbta – sú na to potrebné činky a závažia? (Foto: unsplash.com)

Pravidelnosť a vytrvalosť

Áno, naozaj viete spevniť, vytvarovať a aj nabrať svaly cvičením bez činiek alebo závažia. Na druhej strane, treba brať do úvahy, že to nepôjde tak jednoducho ako s váhami a bude to chvíľku trvať. Dôležité je, aby ste ruky a chrbát cvičili pravidelne, aspoň 2-krát do týždňa. Môžete ich skombinovať aj s inou partiou tela, no je dôležité, aby bolo cvičenie dostatočne dlhé a dostatočne intenzívne. 

Cvičenie s vlastnou váhou

Prvou možnosťou je cvičenie s vlastnou váhou, čo je asi najjednoduchšie a najviac efektívne. Takto môžete cvičiť doma alebo keď si idete vonku zabehať a chcete posilňovať svaly. Klasickými cvikmi na ruky sú kliky, angličáky, držanie sa na jednej ruke a rôzne ďalšie varianty. Najlepšie je vyhľadať si rôzne variácie cvikov a cvičiace videá na internete. Tam sú vždy cvičenia kombinované tak, aby boli posilňované všetky svaly na ruke a chrbte.

Použite gumu alebo kmitajte

V obchodoch so športovými pomôckami nájdete aj množstvo vychytávok, do ktorých nemusíte investovať veľa, no zároveň ich viete využiť všestranne a cvičenie bude intenzívnejšie. Gumu viete použiť na cvičenie nôh, rúk aj brucha. Rovnako viete použiť aj ketlebell. Odporúčanou pomôckou na cvičenie rúk je aj flexibar – ľahká kmitajúca tyč, ktorá meria väčšinou okolo 1,5 metra. Stačí rozpažiť ruky, chytiť tyč do ruky a začať kmitať.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!